Duchovní obnova pro rodiny s dětmi - Nečtiny

20. 8. 2018

Fara Nečtiny 20.-24. srpna. Místo a čas, které se staly pro několik rodin již tradičním zastavením na sklonku prázdnin. Možná zve atmosféra místa, které si před už mnoha lety vybrali jako první místo svého pobytu a založení komunity v Čechách trapisté – než vznikl klášter Nový Dvůr – a nechyběl u toho českobudějovický biskup Pavel…
Pro několik manželských párů s  dětmi to je už po několik let místo, kde nevadí, že malé děti pobíhají při duchovním programu okolo nich po dvoře fary. Doprovázející otec Martin Sedloň, omi za ty roky vyvinul bezchybný systém venkovního stanu, kde se odehrává většina promluv, jen na ranní a večerní chvály zve srdce domu, kaple.
Při letošním šestém ročníku také díky sladění termínů došlo k souhře s mládežnickou brigádou Workship, probíhající v sousedním Manětíně. Rodiče z Nečtin se jako „potřební“ stali cílem, a hlídání dětí během dopoledního duchovního programu mohlo začít. To se stalo příjemným bonusem při večerních programech Workshipu (odpoledne pro děti, Divadlo Víti Marčíka nebo vyslání misionáře o. Karla do Zimbabwe), který je příjemným zážitkem především pro starší děti z duchovní obnovy. A rodiny mohly přirozeně vplout do prostoru a společného ducha, který na Workshipu vládnul.
A tak se zážitky prolínají a při odjezdu vládne pocit, že vyživená odjíždí duše tématem promluv otce Martina na téma Cest Boží lásky k nám. Ale svou porci výživy dostal i člověk jako takový díky společenství rodin, díky společenství s mladší částí oblátské rodiny, nezanedbatelnou měrou přispěly i výlety a vycházky do okolí, díky kterým se protáhly svaly.
Po tomto nabrání sil je opravdu možné vyjít v duchu: „Zapálen láskou pro Krista a jeho Církev vycházím do světa jako ten, kdo chce být svědkem a světlem jeho lásky k člověku.“ –hk-

PS. Namalované tašky a hrnečky z Nečtin už dělají radost na pro Misijních jarmarcích.


Fotogalerie ZDE:

 

 

 

Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla