Benefiční koncert milevských sborů pro Missio

8. 12. 2019

Adventní čas v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Klokotech již několik let zaplňují benefiční koncerty nejrůznějších souborů a seskupení. Od koncertů blízké základní školy přes kytarové recitály, po velká hudební uskupení.

S díkem vedení klokotské farnosti, která s velkou vstřícností svůj prostor k těmto koncertům poskytuje, se zde opakovaně koná také koncert Milevských sborů. Jeho dobrovolné vstupné věnují návštěvníci a intrepreté jako dar na jeden z projektů Papežských misjních děl. Spolu s klokotskou farností se tak v letošním roce připojili do pomoci vysídleným dětem v Jižním Súdánu.  

První část koncertu tvořilo vystoupení Dětského pěveckého sboru při 2. ZŠ Milevsko pod vedením pana učitele Miroslava Martínka s pásmem písní. V další části opět po roce rozezněla klokotské varhany studentka milevského gymnázia Petra Kalinová a v závěrečné části zazněly v podání Milevského smíšeného sboru skladby jako Anděle Boží, Te Deum či s diváky společně zanotovaná Purpura.

Štědrá podpora, kterou jako dobrovolné vstupné zanechali návštěvníci koncertu, se tak spojí s adventní sbírkou klokotské farnosti a také s s pomocí klokotských dětí, které na pomoc dětem méně šťastným o tomto víkendu tvořily výrobky na Vánoční dílně. Díky všem štědrým dárcům budou moci křesťanské komunity v jihosúdánské diecézi Yei poskytovat vysídleným dětem školní vyučování a dvě jídla denně.          -hk-

Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla