Srí Lanka - Cesta čaje (31. 1. - 11. 2. 2018)

11. 2. 2018

Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné - OMI.

Hana a Olga jsou velké spolupracovnice misionářů oblátů, Hanka je navíc zasloužilou asociovanou... a tyhle dvě "holky" se rozhodly pro bláznivou věc...

Řeknou vám to samy:

"Už jste někdy přemýšleli, jaká byla cesta čaje, který si každý den zaléváte v hrnečku?

Jmenujeme se Hanka Koukalová a Olga Švecová a rády bychom pro děti na základních a středních školách zjistily, jak vzniká sáček čaje. Cesta čaje - projekt, který chce ukázat, jak vznikají věci kolem nás a jak žijí děti dělníků na čajových plantážích. Přidáme i hrst zajímavostí o zemi a věříme, že i nějaký vlastní zážitek :-)

Chceme navštívit centrální část ostrova, oblast Kandy - a zde čajové plantáže a tři domovy, kde se starají o jídlo, poskytují zdravotní péči a vzdělání pro děti dělníků z plantáží. I když vyrazíme na horkou Srí Lanku, balíme si svetry a teplé bundy, čaji se tady totiž daří v nadmořské výšce nad 1000 m.

Obě dvě pracujeme pro organizaci Missio.cz, která z České republiky pomáhá v desítce rozvojových zemí světa. Bude pro nás tedy důležité vidět a dát vědět, jak zdejší sociální projekty běží. A i o tom chceme ve vstupech a přednáškách referovat a povzbuzovat k tomu, že pomoc má smysl. To je naše dosavadní zkušenost."

A šly do toho naplno a právě v těchto dnech (31. 1. - 11. 2. 2018) jsou na Sri Lance. Budeme se snažit jejich cestu mapovat, jak jen nám spojení umožní.

Fotogalerie zde: 
https://www.zonerama.com/Klokoty/Album/4122552?secret=9l846J1boB5kw71WOsvu7Eh58

 

Cestovní deník najdete na: 
www.facebook.com/ŘKF-Klokoty
nebo www.facebook.com/oblati

 

Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla