Novinky / události

BÝT SVĚTLEM SVĚTA (VERNISÁŽ RENÁTY ČERVENKOVÉ A VEČER CHVAL)

4. 6. 2022 BÝT SVĚTLEM SVĚTA (VERNISÁŽ RENÁTY ČERVENKOVÉ A VEČER CHVAL)  

Novým pražským arcibiskupem byl jmenován Mons. Jan Graubner

13. 5. 2022 Papež František o dnešním poledni jmenoval 37. pražským arcibiskupem a 25. českým primasem Mons. Jana Graubnera, doposavadního arcibiskupa olomouckého a metropolitu moravského. Více ZDE:

Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo byl jmenován novým apoštolským nunciem v ČR

1. 5. 2022 Dnes 1. května 2022 v poledne oznámilo Tiskové středisko Svatého stolce, že na základě jmenování papeže Františka se novým apoštolským nunciem v České republice stává arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Více ZDE:

Papež: Modleme se v květnu denně růženec za mír

1. 5. 2022 Po hlavní promluvě před polední mariánskou modlitbou papež opětovně apeloval na ukončení války na Ukrajině. Připomněl rovněž dva nové italské blahoslavené a dva květnové mezinárodní dny: Svátek pracujících a Mezinárodní den svobody tisku. Více ZDE:

CÍLENÁ POMOC UKRAJINSKÝM MISIONÁŘŮM OBLÁTŮM A LIDEM, KTERÝM SLOUŽÍ:

30. 4. 2022 https://oblati.cz/kalendar/oblatska-pomoc-ukrajine.html Na Ukrajině v současnosti působí naši spolubratři misionáři obláti na 11 místech. Některé naše komunity a nám svěřené farnosti se nyní ocitly přímo uprostřed válečných bojů, jde především o domy v Černihivu, Poltavě, Tyvrivu...

Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře

29. 4. 2022 Přinášíme slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k modlitbám za nová povolání a texty modliteb k Týdnu modliteb za povolání, který se bude konat od 2. - 8. května, před Nedělí Dobrého pastýře. Více ZDE:

Velikonoční triduum krok za krokem

13. 4. 2022 Velikonoce a beze sporu i jejich samotný závěr zvaný triduum (třídení) jsou pro křesťany vrcholem celého církevního roku. Největší slavností, které mají v životě každého křesťana zaujímat to nejdůležitější místo.

Papež vyzval k velikonočnímu příměří a vyjednávání na Ukrajině

10. 4. 2022 Petrův nástupce zahájil Svatý týden liturgií Květné neděle na Svatopetrském náměstí, kde se shromáždilo pětašedesát tisíc věřících.

Čeští a moravští biskupové děkují všem, kdo pomáhají

7. 4. 2022 Biskupové Čech, Moravy a Slezska děkují všem lidem dobré vůle, kteří nezištně pomáhají uprchlíkům z okupovaného území Ukrajiny. Více ZDE:
1  2  3  4 ... 17  
Zprávy z Vatikánu
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla