Novinky / události

1. červencová sobota na Klokotech - P. Petr Plášil, vikář v Prachaticích

7. 7. 2018   První červencová sobota na Klokotech: Hostem první červencové soboty byl P. Petr Plášil, současný vikář vikariátu Prachatice a farář z Prachatic. První sobota začal jako obvykle zpívanými „Klokotskými hodinkami“ v 16 hod.

Svátost biřmování, Klokoty - kostel Nanebevzetí Panny Marie

17. 6. 2018 Po roční přípravě s otcem Martinem Sedloňem se přiblížil náš den D. V neděli 17.6. nás 7 biřmovanců s napětím očekávalo příjezd českobudějovického biskupa Monsignora Vlastimila Kročila. Klokotská farnost se důkladně chystala na tuto krásnou slavnost, za což všem velmi děkujeme.

Diecézní pouť 2018 v Sušici

9. 6. 2018   Církevní rodina se sešla na diecézní pouti v Sušici. Pouť s tématem Církev naše rodina vyvrcholila sobotní mší na sušickém náměstí.

Boží tělo

3. 6. 2018 Svátek Těla a Krve Páně. Svátek Těla a Krve Páně – dříve se říkalo Boží Tělo  -  se dá říci, uzavírá období významných svátků a slavností od Svatého týdne až k tomuto dnu.  Tento eucharistický svátek má dlouholetou historii a býval vždy velkou slavností.

"První svaté přijímání" na Klokotech

27. 5. 2018 Fotogalerie ZDE. Klokoty, Autor: Petr Zrzavecký  

Noc kostelů na Klokotech 2018

25. 5. 2018 Tak jsem se rozmýšlela, kam letos půjdu na Noc kostelů a opět mě přitáhlo místo, které si myslím, že znám, ale pokaždé nějak jinak působivé a přitažlivé. Kostel Nanebevzetí Panny Marie Klokoty. Začátek byl od 18.00 hod, kdy klokotské zvony zahájily tuto akci. Já jsem dorazila až na 19.00 hod.

Oblátská pouť Klokoty

19. 5. 2018 Klokotská pouť ke sv. Evženovi.O nejbližší sobotě k slavnosti sv. Evžena de Mazenod, která každoročně připadá na 21. květen, se na Klokotech, jihočeském poutním místě ve správě misionářů oblátů, už tradičně koná pouť k sv. Evženovi známá také jako „oblátská pouť“.

Nová apoštolská exhortace papeže Františka Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě

9. 4. 2018 Vatikán dnes zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka nazvanou Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě. Ta vybízí k nespokojenosti s průměrností a zve ke svatosti, k jejímuž dosažení napomůže - kromě jiného – i smysl pro humor.

PASTÝŘSKÝ LIST MONS. VLASTIMILA KROČILA, BISKUPA ČESKOBUDĚJOVICKÉHO

1. 4. 2018 Pastýřský list Mons. Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, při příležitosti Božího hodu Velikonočního a zahájení kanonizačního procesu biskupa Hloucha Pastýřský list ve formátu PDF ke stažení ZDE.

5. Diecézní ministrantský Florbalový turnaj

23. 2. 2018 Tábor a Klokoty 23. - 24. 2. 2018 Výsledky ministrantů Klokoty + Dražice:Kategorie 1. -5. ZŠ - 8. místoKategorie 6. - 9. ZŠ - 2. místoMoc děkujeme ministrantům, rodičům, hlavnímu "trenérovi" Michalovi Kramářovi a pomocnému trenérovi Jaroslavu Dvořákovi za vynikající reprezentování farností Klokoty a Dražice.
  1  2  3  4  5  6 ... 7  
Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla