Novinky / události

Arcibiskup Jude Thaddeus Okolo byl jmenován novým apoštolským nunciem v ČR

1. 5. 2022 Dnes 1. května 2022 v poledne oznámilo Tiskové středisko Svatého stolce, že na základě jmenování papeže Františka se novým apoštolským nunciem v České republice stává arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Více ZDE:

Papež: Modleme se v květnu denně růženec za mír

1. 5. 2022 Po hlavní promluvě před polední mariánskou modlitbou papež opětovně apeloval na ukončení války na Ukrajině. Připomněl rovněž dva nové italské blahoslavené a dva květnové mezinárodní dny: Svátek pracujících a Mezinárodní den svobody tisku. Více ZDE:

Slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k Neděli Dobrého pastýře

29. 4. 2022 Přinášíme slovo biskupů Čech, Moravy a Slezska k modlitbám za nová povolání a texty modliteb k Týdnu modliteb za povolání, který se bude konat od 2. - 8. května, před Nedělí Dobrého pastýře. Více ZDE:

Velikonoční triduum krok za krokem

13. 4. 2022 Velikonoce a beze sporu i jejich samotný závěr zvaný triduum (třídení) jsou pro křesťany vrcholem celého církevního roku. Největší slavností, které mají v životě každého křesťana zaujímat to nejdůležitější místo.

Papež vyzval k velikonočnímu příměří a vyjednávání na Ukrajině

10. 4. 2022 Petrův nástupce zahájil Svatý týden liturgií Květné neděle na Svatopetrském náměstí, kde se shromáždilo pětašedesát tisíc věřících.

Čeští a moravští biskupové děkují všem, kdo pomáhají

7. 4. 2022 Biskupové Čech, Moravy a Slezska děkují všem lidem dobré vůle, kteří nezištně pomáhají uprchlíkům z okupovaného území Ukrajiny. Více ZDE:

Uprchlíci z Ukrajiny: Mohou u nás ke svatému přijímání?

4. 4. 2022 Mohou uprchlíci z Ukrajiny, kteří jsou řeckokatolíci nebo pravoslavného vyznání, přistupovat v České republice ke svatému přijímání a k dalším svátostem? Více ZDE:

Na Maltě papež opakuje: Válka na Ukrajině je svatokrádežná

3. 4. 2022 Při modlitbě Anděl Páně na závěr mše na náměstí Piazzale dei Granai ve Florianě František poděkoval Malťanům za přijetí, kterého se mu dostalo, a znovu připomněl "humanitární tragédii" sužované Ukrajiny.

Papež: Sami nedokážeme vyřešit rozpornost dějin ani svého srdce

25. 3. 2022 Homilie papeže Františka při kajícné liturgii v bazilice sv. Petra, která vyvrcholila zasvěcením lidstva, a zejména pak Ruska a Ukrajiny, Neposkvrněnému Srdci Panny Marie. Více ZDE:
  1  2  3  4  5  6 ... 20  
Zprávy z Vatikánu
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla