Novinky / události

Noc kostelů na Klokotech 2018

25. 5. 2018 Tak jsem se rozmýšlela, kam letos půjdu na Noc kostelů a opět mě přitáhlo místo, které si myslím, že znám, ale pokaždé nějak jinak působivé a přitažlivé. Kostel Nanebevzetí Panny Marie Klokoty. Začátek byl od 18.00 hod, kdy klokotské zvony zahájily tuto akci. Já jsem dorazila až na 19.00 hod.

Oblátská pouť Klokoty

19. 5. 2018 Klokotská pouť ke sv. Evženovi.O nejbližší sobotě k slavnosti sv. Evžena de Mazenod, která každoročně připadá na 21. květen, se na Klokotech, jihočeském poutním místě ve správě misionářů oblátů, už tradičně koná pouť k sv. Evženovi známá také jako „oblátská pouť“.

Nová apoštolská exhortace papeže Františka Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě

9. 4. 2018 Vatikán dnes zveřejnil novou apoštolskou exhortaci papeže Františka nazvanou Gaudete et exsultate (Radujte se a jásejte) – O povolání ke svatosti v dnešním světě. Ta vybízí k nespokojenosti s průměrností a zve ke svatosti, k jejímuž dosažení napomůže - kromě jiného – i smysl pro humor.

PASTÝŘSKÝ LIST MONS. VLASTIMILA KROČILA, BISKUPA ČESKOBUDĚJOVICKÉHO

1. 4. 2018 Pastýřský list Mons. Vlastimila Kročila, biskupa českobudějovického, při příležitosti Božího hodu Velikonočního a zahájení kanonizačního procesu biskupa Hloucha Pastýřský list ve formátu PDF ke stažení ZDE.

5. Diecézní ministrantský Florbalový turnaj

23. 2. 2018 Tábor a Klokoty 23. - 24. 2. 2018 Výsledky ministrantů Klokoty + Dražice:Kategorie 1. -5. ZŠ - 8. místoKategorie 6. - 9. ZŠ - 2. místoMoc děkujeme ministrantům, rodičům, hlavnímu "trenérovi" Michalovi Kramářovi a pomocnému trenérovi Jaroslavu Dvořákovi za vynikající reprezentování farností Klokoty a Dražice.

Srí Lanka - Cesta čaje (31. 1. - 11. 2. 2018)

11. 2. 2018 Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné - OMI. Hana a Olga jsou velké spolupracovnice misionářů oblátů, Hanka je navíc zasloužilou asociovanou... a tyhle dvě "holky" se rozhodly pro bláznivou věc... Řeknou vám to samy: "Už jste někdy přemýšleli, jaká byla cesta čaje, který si každý den zaléváte v hrnečku?

Hromniční pouť otců a matek

2. 2. 2018 Nechme se inspirovat Josefem a Marií, kteří přinesli dítě Ježíše do jeruzalémského chrámu, aby ho podle zákona Mojžíšova odevzdali Bohu. Přijďme i my, pokud zima dovolí i s dětmi (a nemusí to být jen miminka, ale třeba i adolescenti), prosit našeho nebeského Otce o požehnání pro naše děti.

Klokoty se staly nemovitou národní kulturní památkou

31. 1. 2018 Vláda schválila 19 nových nemovitých národních kulturních památek. Mezi nimi také poutní areál v Klokotech s kostelem Nanebevzetí Panny Marie, křížovou cestou a kaplí Dobrá voda.

Misijní klubko

13. 1. 2018 Lednový betlémský příběh. Malí misionáři z Misijních klubek vědí, že mají otevřená srdce pro své vrstevníky ve světě, kteří nemají takový dostatek jako ony.Ale také ví, že i v jejich blízkosti jsou lidé, kteří potřebují pomoc či potěšit.

Kající pobožnost

15. 12. 2017 V pátek 15. prosince 2017 se konala v Emauzích adventní kající pobožnost pro děti. Připravit se při společné bohoslužbě ke svátosti smíření mají děti možnost 4x do roka - v adventu, v postní době, na začátku a na konci školního roku. Pobožnost bývá zakončena krátkým posezením s občerstvením.
  1  2  3  4  5  6  
Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla