Jihoafrická republika (po stopách otce Zdeňka Čížkovského)

27. 2. 2019

Emauzy -Klokoty od 18 h. Vypráví P. Karel Mec, omi.

Klokoty versus Jihoafrická republika.

Zdá se, že Jihoafrická republika je téměř na druhém konci světa. Ale u nás na Klokotech to vidíme jinak. Již druhý člen řádu OMI je a bude s touto zemí spojen. První byl O. Zdeněk Čížkovský, ten k nám z této země po roce 1992 přišel, druhý O. Karel Mec, do ní v letošním roce odchází. Lépe řečeno je tam poslán. A je zřejmé, že je s touto výzvou navýsost spokojený. A jak řekl na besedě s farníky, má už jasno v tom, co ho tam čeká. Vyzkoušel si a vyhodnotil stávající situaci při svém tříměsíčním pobytu v Africe. Takže nám předvedl názorně na několika snímcích s komentářem obyvatele, krajinu, stavby i zvířenu. Obyvatelé jsou tam různorodí a to jak národnostně tak barevně, od Evropanů až po Číňany. Podle toho je to tam také s jazyky. Takže myslím, že se tam nudit nebude.

A co se profesní stránky týká, má myslím na co navázat. Třeba právě na O. Čížkovského a jeho misionářskou, osvětovou a také budovatelskou činnost.

A tak mu přejeme, aby se brzy aklimatizoval, aby ho tam měli rádi a naopak on měl rád je, aby se mu v jeho práci dařilo, byl zdráv a Bůh mu pomáhal. Myslím, že to je nejdůležitější.

A pak bych ho chtěla požádat, aby nám dal občas o sobě vědět a kdyby potřeboval pomoc, tak ať se ozve – přijedeme!

                                                                                                                                          Eva Kozáková

Svatý stolec
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla