Benefiční adventní koncert

11. 12. 2022

Radost pro Zimbabwe.

Ve studeném prosincovém odpoledni třetí neděle adventní zazněl v klokotském kostele zpěv Milevského smíšeného a dětského Příležitostného sboru při 2. ZŠ Milevsko. Třetí neděle je trochu speciální, říká se jí neděle radostná. A to mohou účastníci koncertu, při kterém kostel trochu praskal ve švech, potvrdit. Radost měly jak sbory, které tuto svou námahu a vstupné na koncert již tradičně věnují naší oblátské misii v Zimbabwe, tak i diváci. Radost z dávání, která bývá hlubší než radost z dostávání. Všem upřímně děkujeme!

Ale obdarovaný otec Karel se rozhodně může radovat také. Dokonce se málem podařilo telefonické spojení mezi Zimbabwe a Klokoty, to když Karel uviděl fotku dětí z Ukrajiny, které mu přišly zazpívat pár ukrajinských koled.

Napsal nám tedy alespoň krátkou zprávu o stavu misie:

Díky štědré podpoře dobrých lidí z Česka jsme v misii Maraire v Zimbabwe letos postavili vepřín a už v něm máme 8 čuníků. Odpadní voda od nich se dá pumpovat na pole, kde je pro teď zaseta kukuřice. Ještě zbývá dovést vodovodem čistou vodu na zalévání pole a zahrady, kde chceme pěstovat rajčata a zeleninu. Je potřeba také aspoň jeden vodojem.
Od OMD jsme dostali peníze také na projekt mládeže v naší misii, který se týká chovu kuřat a který rozjíždíme právě v těchto dnech. Opravili jsme starší kurník a před pár dny koupili prvních 100 kuřátek.Díky štědrosti a aktivitě lidí v bohatších farnostech v hlavním městě Harare jsme sehnali 5000 dolarů na menší ojeté nákladní auto pro misii. Naši chudí zatím vybrali mezi sebou necelých 400 dolarů. Potřebujeme ještě aspoň dalších 5000.
A máme schválené plány na stavbu kostela v misii. Takže začínáme hledat sponzory také na kostel. To jen tak ve zkratce.
Díky vám všem a Pán Bůh zaplať. o. Karel omi

Dárcovský účet Oblátského misijního díla OMD: 244816241/0300
Pákistán: VS - 410
Zimbabwe: VS - 560
Ukrajina: VS - 690
členství a podpora OMD: VS - 100

 

Oblátské misijní dílo (OMD) * Misionáři obláti Panny Marie Neposkvrněné

Mgr. Hana Koukalová
Mission * Media * Fundraising
tel. (+420) 603 224 665

Staroklokotská 1, Tábor 390 03

Czech Republic * Central European Province

http://oblati.cz

 

Zprávy z Vatikánu
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla