Okružní list (The Letter, 80 min)

23. 11. 2022

Povzbuzením na cestě po skončení letošní Doby stvoření pro Vás může být nový film Okružní list (The Letter, 80 min.), který zprostředkuje setkání s několika lidmi z okrajů světa a s papežem Františkem, který s nimi sdílí názory a hodnoty prezentované v encyklice Laudato si'. Významnou postavou filmu je také papežský kazatel kardinál Cantalamessa. Více informací o filmu a jeho hlavních postavách najdete v této prezentaci.

Od 4. října 18:30 středoevropského času je celý film k dispozici na YouTube. Zde lze zapnout překvapivě kvalitní automatické české titulky (návod viz níže).

Film můžete promítnout ve svých farnostech, sborech, společenstvích. Můžete také pozvat k jeho sledování lidi, kteří se podílejí na vytváření klimatické politiky České republiky či jejích části. Můžete z něj čerpat naději.

Zdroj:
Světla Hanke Jarošová
Žít Laudato si' Česká republika
koordinátor

Návod na zapnutí automatických titulků k filmu na YouTube: Kliknete na ikonku s ozubeným kolečkem (Nastavení) v pravé části spodní lišty pod videem, zde zvolíte "Titulky", následně "Automatický překlad" a nakonec vyberete položku "Čeština". Titulky je pak třeba ještě někdy zapnout kliknutím obdélníkovou ikonku (Titulky) na liště pod videem vlevo od ozubeného kolečka. Pokud by vám to "Automatický překlad" nenabízelo, jste pravděpodobně přihlášeni do svého YouTube kanálu a nemáte automatické titulky povolené. Musíte si je pak napřed povolit v nastavení svého kanálu, a to takto: Kliknete na kulatou ikonku svého kanálu (vpravo nahoře), ve spodní části nabídky zvolíte položku "Nastavení", vlevo najdete položku "Přehrávání a výkon" a v sekci "Titulky" zaškrtnete políčko u hlášky "Zahrnout automaticky generované titulky (jsou-li k dispozici)". Poté titulky zapnete tak, jak je uvedeno výše. Pokud nabídku "Automatický překlad" stále nevidíte (vidíte jen "Vypnuto" a např. "Angličtina"), zvolte nejprve "Angličtina" a volba "Automatický překlad" se pravděpodobně objeví následně. Uznávám, trochu složitější, ale výsledek je pak opravdu dostatečný k porozumění.  

Zprávy z Vatikánu
Biskupství českobudějovické
Misionáři obláti
Katolická církev
Víra.cz
Charita ČR
Papežská misijní díla